Всемирная Декларация за Эсперанто. Отчёт августовский, 2012

Всемирная Декларация за Эсперанто. Отчёт августовский, 2012

Сообщение Nikolaj.Mihajlenko » 09 сен 2012, 03:25

http://mi.anihost.ru/miliardo.php

Декларация:

Познакомившись с международным языком Эсперанто, я подтверждаю, что он пригоден для решения любых задач международной коммуникации и предлагает громадную экономию времени, сил и памяти всем людям Земли.
Я обещаю выучить международный язык Эсперанто, если миллиард других людей дадут такое же обязательство.
-----------------------------------------------------------------
http://mi.anihost.ru/miliardo.php

La Tutmonda Deklaro por Esperanto. Raporto augusta de 2012 jaro.

La Deklaro:

Post mia konatigho kun la internacia lingvo Esperanto, mi asertas ke ghi estas tauga por ajna tasko de internacia komunikado kaj provizas grandegan ekonomion de tempo, fortoj kaj memoro por chiuj homoj de la Tero.

Mi nepre ellernos la internacian lingvon Esperanto, se miliardo da aliaj personoj donos la saman promeson.
----------------------------------------------
Subskribo de numero 377 (2012-09-02 21:54:17/89.236.61.79):
Reala familnomo: Медведская; Reala nomo: Наталия; Patronomo au Dua nomo: Ивановна; Nomo en Interreto: natseim; Kontakta Pagharo/Forumo: natseim.livejournal.com; Lando: Sweden; Urbo: Lund

Subskribo de numero 376 (2012-08-02 23:42:08/2.93.223.144):
Reala familnomo: Basov; Reala nomo: Gecxjo; Patronomo au Dua nomo: Fjodorovicx; Nomo en Interreto: Gecxjo; Kontakta Pagharo/Forumo: mankas; Lando: Rusio; Urbo: Rusio, u. Stavropol; Konatigho kun Esperanto: Alta
Che fina akcepto de Esperanto mi proponas shanghojn: Neniujn! En nuna formo la lingvo TUTE konformas al al celo de internacia komunikado. Ni fosu nian sulkon! Merkatistoj (USONO, Anglio k.a.) ne permesos enkonduki demokratian lingvon en enternacian sferon, ja tiu enkonduko povas subfosi ilian financan povumon. Mem esperantistoj kulpas pri vegeta situacio de E-to. Por vera agnosko de Esperanto en la mondo gxi ne havas solidan financan fundamenton.

Subskribo de numero 375 (2012-07-30 01:19:14/91.149.162.139):
Reala familnomo: Koval; Reala nomo: Alexander; Patronomo au Dua nomo: N.; Nomo en Interreto: akovalj; Lando: Belorusio; Urbo: Gomel; Konatigho kun Esperanto: Alta

Subskribo de numero 374 (2012-07-12 23:40:14/98.208.55.48):
Reala familnomo: Belant; Reala nomo: Steven; Nomo en Interreto: Steve; Kontakta Pagharo/Forumo: soc.culture.esperanto; Lando: Usono; Urbo: Sacramento; Konatigho kun Esperanto: Meza
Che fina akcepto de Esperanto mi proponas shanghojn: Neniu.
----------------------------------------
Detala statistiko

La unuaj 377 subskriboj (aprilo de 2007 - augusto de 2012 jaro) lau landoj:
(Mi kalkulis lau landoj nur tiujn subskribojn, kie la lando estas indikita)

Rusio 124
Brazilo 28
Ukrainio 23
Francio 18
Pollando 16
Italujo 14

Usono 13
Belgio 10
Mexiko 9
Hispanio 8
Chehhio 7
Kanado 6
Germanujo 6
Hungario 6
Austrio 5

Chinio 4
Israelo 4
Britio 4
Litovio 3
Argentino 3
Norvegio 3
Kolombio 3
Kazahhstano 3
Belorusio 3

Mongolio 2
Irano 2
Nederlando 2
Danlando 2
Nov-Kaledonio 2

Kostariko 2
Suda Koreo 2
Australio 2

Serbio 1
Gvatemalo 1
Tajlando 1
Kroatio 1
Japanujo 1
Venezuelo 1
Salvadoro 1
Islando 1
Rumanio 1

Kubo 1
Uzbekistano 1
Portugalio 1
Taghikio 1
Kipro 1
Unuighintaj Arabaj Emiratoj 1
Panamio 1
Bulgario 1
Svedio 1
--------------------------------
Entute: 50 landoj.
Nikolaj.Mihajlenko
Администратор
 
Сообщения: 1074
Зарегистрирован: 25 сен 2010, 16:25

Вернуться в Всяко-разно

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 11

cron