6 лет "Декларации за Эсперанто". Отчёт за апрель 2013 года.

6 лет "Декларации за Эсперанто". Отчёт за апрель 2013 года.

Сообщение Nikolaj.Mihajlenko » 19 май 2013, 19:24

Адрес: http://mi.anihost.ru/miliardo.php
----------------
Декларация:
Познакомившись с международным языком Эсперанто, я подтверждаю, что он пригоден для решения любых задач международной коммуникации и предлагает громадную экономию времени, сил и памяти всем людям Земли.

Я обещаю выучить международный язык Эсперанто, если миллиард других людей дадут такое же обязательство.
----------------

The Declaration:
After familiarizing myself with the international language Esperanto I confirm that it's suitable for any and all tasks in international communication and offers enormous savings of time, efforts and memory to all people of the Earth.

I promise to learn international language Esperanto if one billion other people will give the same promise.
----------------

La Deklaro:
Post mia konatigho kun la internacia lingvo Esperanto, mi asertas ke ghi estas tauga por ajna tasko de internacia komunikado kaj provizas grandegan ekonomion de tempo, fortoj kaj memoro por chiuj homoj de la Tero.

Mi nepre ellernos la internacian lingvon Esperanto, se miliardo da aliaj personoj donos la saman promeson.
---------------
Detala statistiko

La unuaj 398 subskriboj (aprilo de 2007 - aprilo de 2013 jaro) lau landoj:
(Mi kalkulis lau landoj nur tiujn subskribojn, kie la lando estas indikita)

Rusio 133
Brazilo 28
Ukrainio 25
Francio 18
Pollando 16
Italujo 15

Usono 14
Belgio 10
Mexiko 9
Hispanio 8
Chehhio 7
Kanado 6
Germanujo 6
Hungario 6
Israelo 6
Austrio 5

Chinio 4
Britio 4
Argentino 4
Kazahhstano 4
Litovio 3
Norvegio 3
Kolombio 3
Belorusio 3

Mongolio 2
Irano 2
Nederlando 2
Danlando 2
Nov-Kaledonio 2

Kostariko 2
Suda Koreo 2
Australio 2
Uzbekistano 2

Serbio 1
Gvatemalo 1
Tajlando 1
Kroatio 1
Japanujo 1
Venezuelo 1
Salvadoro 1
Islando 1
Rumanio 1

Kubo 1
Portugalio 1
Taghikio 1
Kipro 1
Unuighintaj Arabaj Emiratoj 1
Panamio 1
Bulgario 1
Svedio 1
Azerbajghano 1

Entute: 51 landoj.
----------------

Subskribo de numero 398 (2013-04-28 21:31:22/217.118.95.90):
Reala familnomo: Козьмин; Reala nomo: Иван; Patronomo au Dua nomo: Юрьевич; Nomo en Interreto: axaxaxaoxoxoxo;Kontakta Pagharo/Forumo: axaxaxaoxoxoxo@gmail.com; Lando: Россия; Urbo: Орёл; Konatigho kun Esperanto: Komenca
Che fina akcepto de Esperanto mi proponas shanghojn: Сделать максимально похожим на Neo.

Subskribo de numero 397 (2013-04-02 20:33:38/94.20.44.109):
Reala familnomo: Давудов; Reala nomo: Магомед; Patronomo au Dua nomo: Али оглу; Nomo en Interreto: Магомед; Lando: Азербайджан;Urbo: Закатала; Konatigho kun Esperanto: Meza
Che fina akcepto de Esperanto mi proponas shanghojn: Добавить к языку Эсперанто МФА 818 звуков всех языков мира с цифровыми знаками и сайт с их звучанием,чтобы эсперантист при желании смог написать и слушать слова начинающиеся с большой буквой на любом языке этим цифровым алфавитом.

Subskribo de numero 396 (2013-03-16 20:58:10/83.149.3.142):
Reala familnomo: Туманова; Reala nomo: Ирина; Patronomo au Dua nomo: Владимировна; Lando: Россия; Urbo: Москва
------------------------------------------------------------------------------------
http://mi.anihost.ru
"La interlingvistika mondo de Nikolao Mihajlenko"
Nikolaj.Mihajlenko
Администратор
 
Сообщения: 1074
Зарегистрирован: 25 сен 2010, 16:25

Вернуться в Всяко-разно

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 16

cron